İrem Kayır Kimdir?1990 yılında Samsun - Vezirköprüde doğdu. İlkokulu Atatürk İlköğretim okulunda. Lise eğitimini Vezirköprü Anadolu lisesinde tamamladı. Üniversiteyi İstanbul Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Yüksek lisans eğitimi Evlilik ve aile danışmanlığı programında 19 mayıs üniversitesinde tamamladı.

Lisans eğitimi sırasında İstanbul Ataşehir Doğa kolejinde ve İstanbul Artı Rehabilitasyon merkezinde stajlarını tamamladı.

Lisans eğitimini tamamlarken okullarda çocuk cinsel istismarını engelleme programları üzerine seminer çalışmasını gerçekleştirdi. Yüksek lisans projesini evlilik öncesi ilişkilerde akılcı olmayan inançlar ve ilişki doyumu arasındaki ilişkiler üzerine tamamladı.


Mezun olduktan sonra Samsunda  özel bir kolejde psikolojik danışman olarak çalıştı.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneğinin oyun terapisi ve resim analizi eğitimine katılmıştır.


Test eğitimlerinden ;
Wisc-R uygulayıcı eğitimi,
Mmpı uygulayıcı eğitimi,

Çocuk Testleri uygulayıcı eğitimlerini almışlardır.

Yine Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneğinden 180 saatlik Bilişsel Davranışçı Terapi ve süpervizyon eğitimini alarak  psikoterapist ünvanını almıştır.

Dikkat ve yönetici işlevler testleri( frontol lob testleri) olan ,stroop testi, Wisconsin kart eşleme testi ve görsel işitsel sayı dizileri testlerini psikofizyoloji ve nöropsikoloji derneği onaylı olarak almıştır.