Amerika’da Türk Psikolog Hizmeti Yurtdışında Türkler İçin Online Destek


Amerika’da yaşayan Türkler için psikolojik destek almak, bazen kendi dilinde destek almanın daha sıcak ve etkili olduğu düşünülerek tercih ediliyor. Amerika’da Türk Psikolog hizmeti almak, online platformlar aracılığıyla mümkün hale gelmiştir.

Benzer şekilde, Hollanda’da yaşayan Türkler de kendi dilinde psikolojik destek almayı tercih ediyorlar. Kendi kültürlerine aşina bir uzmandan destek almanın, danışanlar için daha anlaşılır ve yakın hissettirdiği düşünülüyor. Amerika’da Türk Psikolog hizmeti alırken online seansların verimli olup olmayacağı gibi sorular akla gelebilir. Ancak, online seanslar ile yüz yüze yapılan seanslar arasında bir fark bulunmamaktadır. Bu nedenle, rahatlıkla online seanslara katılabiliriz.

Yurtdışında yaşayan Türklerin psikolog arayışına daha yakından bakalım. Kendi dilinde psikoterapi almak bir seçenektir. Tabii ki, ikinci dil olarak öğrendiğimiz dillerde de psikoterapi alabiliriz. Ancak bazıları, anadillerinde psikolojik destek almalarının daha uygun olduğunu düşünebilirler. İngiltere, Amerika, Hollanda, Fransa gibi ülkelerde birçok Türk, kendi dilinde terapi alabilen bir psikolog arayışındadır. Bu arada psikoterapi evrenseldir ve düzenli katılımla kesinlikle fayda sağlar.

En çok hangi konularda psikolog arayışı içindeyiz? Yabancı ülkelerde yaşayan Türklerin karşılaştığı sorunlar arasında sosyalleşme güçlüğü, yalnızlık hissi ve memleket özlemi ön plana çıkmaktadır. Sosyal fobisi olanlar için ise işler daha karmaşık hale gelebilir, ancak psikoterapi ile bu sorunların üstesinden gelebiliriz.

Genel olarak en çok destek aradığımız konular; kaygı bozukluğu, panik atak, obsesif kompulsif bozukluk (OKB), depresyon ve toksik ilişkilerdir. Bazıları online psikolog veya online psikoterapinin faydalı olmayacağını düşünebilir. Ancak, online psikoterapi ile yüz yüze psikoterapi arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Çünkü her iki seçenekte de aynı teknikler kullanılmaktadır.

Ben seanslarımda genellikle kabul ve kararlılık terapisi, bilişsel davranışçı terapi ve şema terapi yöntemlerinden yararlanıyorum. Şema terapi, çocukluk yaşantılarını çalışan bir terapi ekolüdür ve derinlemesine çalışma fırsatı sunar.

Psikoterapi için sabırlı olunması gerektiğini belirtmek istiyorum. Psikoterapide ilerlemek zaman alabilir, ancak sonunda hayatımızda güzel değişiklikler olur. Bu nedenle, acele etmek yerine sabırla adım atmamız önemlidir.

Psikolog desteği aldıktan sonra insanlar kendilerini keşfederler. Kişiler, kendilerini keşfettikten sonra harekete geçip davranışlarını değiştirmeye başlarlar. Psikoterapi ile kendimize ayna tutulur ve gerçeklerle yüzleşiriz.

(Amerika’da Türk Psikolog Hizmeti ücret bilgisini online randevu formundan bize sorabilir ya da ofis numaramızdan bizi arayabilirsiniz.)

İrem KAYIR

Uzman Psikolojik Danışman & Psikoterapist

TelefonWhatsappRandevu AlYol Tarifi